Stach Daniel, Cihlářová Gabriela,

Hyde Park Civilizace

Vítejte ve světě vědy a otázek současné společnosti. Ptáme se významných vědců a osobností naší civilizace. Vítejte v Hyde Parku Civilizace. Stejně jako oni, i my hledáme odpovědi. Pořad a kniha pro ty, co ví, že chtějí vědět.Nositelé Nobelovy ceny, lidé, kteří mění svět. V této knize rozhovorů s hosty Hyde Parku Civilizace se dozvíte, co patnáct z nich dokázalo, s čím si museli poradit, jak zvládli vyhrocené situace i jaké jsou jejich osobní příběhy. Při čtení se dostanete od medicíny, přes architekturu, fyziku, cesty do vesmíru až do světa filmu, fotografie a sportu. Daniel Stach hovoří v knize s následujícími osobnostmi: Bohdan Pomahač - plastický chirurg Scott Parazynski - astronaut, NASA Tomáš Radil - bývalý vězeň koncentračního tábora Osvětim Lawrence Krauss - teoretický fyzik, kosmolog Philip Zimbardo - psycholog, autor Stanfordského vězeňského experimentu Eva Jiřičná - architektka Rick McCallum - producent Hvězdných válek Jan Šibík - fotograf Natalia Gorbaněvská - disidentka Jerome Friedman - nositel Nobelovy ceny za fyziku Jiří Markovič - bývalý šéf pražského oddělení vyšetřování vražd Jiří Ježek - hendikepovaný cyklista Jan Říha - nevidomý horolezec Adam Dolník - odborník na terorismus Paul Nurse - nositel Nobelovy ceny za fyziologii Nezkrácené rozhovory si můžete vyhledat na webu ČT podle dat nebo QR kódů uvedených u každého rozhovoru. Speciální QR kódy navigují k rozhovorům vedeným v angličtině.

Nakladatel:Česká Muzika spol. s r.o.
Formát:167 mm x 235 mm